Soukromá škola karate VAKADO
ÚvodAktualityKalendářO VAKADOTrenérO karateZkouškyNáborCeníkPodmínkyRozvrhZpravodajMasážeOdkazySponzořiPolitikaKontakt
O VAKADO

Zobrazit vše

Historie
Prehistorie
Historie soukromé školy...
Zásluhy VAKADO o rozvoj...
Současnost
Tréninky - věkové...
Bodování VAKADO
Výchovné programy
Zkoušky
Závodní činnost
Semináře
Tréninky o prázdninách
Letní tábory
Soukromé prázdniny...
Vánoce s VAKADO
Silvestr VAKADO
Bojovky v přírodě
Šípková
Akce pro veřejnost
DEBUŠ - Den bojových...
Běh na 400 délek
Miss kimono
Přednášky a besedy
Ostatní akce
Výstava kočárků
Cvičení venku
Finále 1. ročníku...
Jízda na vozítkách...

Silvestr VAKADO

“Silvestr s VAKADO“ je pro žáky školy, jejich rodinné příslušníky, kamarády a známé. Smyslem akce v rámci programu „v v v“ tedy „ven ven ven“ (program je protikladem www – tedy sezení u PC) je dostat lidi před Silvestrovkou veselicí spojenou s pasivním sledování TV a přejídáním na 3 hodiny do pohybu na čerstvém vzduchu. Současně poskytnout zúčastněným zajímavý program část Silvestrovského večera a mezi přáteli.

Akci zahajujeme v 16:00 hod 20 minutovým pochodem do kopce se zátěží, neboť vše, včetně dřeva na ohně si neseme s sebou. Cílem je schované krásné a tajemné místo nad sídlištěm v opuštěné vodárně. Je to veliká šestihranná nádrž ve dvou stupních, místo jako stvořené pro přistávání mimozemských civilizací.

V rámci programu a pro naši bezpečnost nejprve vyčistíme dno od případných odpadků či nebezpečných předmětů, pokud jsme tak neučinili dříve. Protože soumrak se rychle snáší, rozděláme ohně. Děti ani netřeba stále organizovat, protože se v exotickém prostředí rozprchnou do tmy a řádí sami. Z her a soutěží většinou provádíme vybíhání, sbíhání šikmých stěn, běh na šikmé ploše 45st, slaňování ledových částí stěn, hledání pokladů ve tmě v podobě mincí a čokolád, hru na schovávanou atd. Navazuje opékání vuřtíků a pojídání chlebíčků, jednohubek a dalších dobrot díky iniciativě rodičů. Závěrem a vrcholem je ohňostroj a přípitek. Po celou dobu jsme ve tmě jen v záři ohňů, svíček, ručních svítidel, případně svítících tyčinek. V jejich záři jdeme zpět na místo srazu, kocháme se pohledem na svítící město pod námi a rozcházíme se v 19:00 hod jistě všichni vyvětraní a s pocitem dobře a zdravě stráveného podvečera. Zbývá podotknout, že za účast na této akci získávají děti (vlastně všichni) celých 5 bodů a navíc po jednom bodu za každého příbuzného či kamaráda, který se zúčastnil. Nejmladšímu účastníku Silvestra s VAKADO byli 3 roky, nejstaršímu 69 let.