Soukromá škola karate VAKADO
ÚvodAktualityKalendářO VAKADOTrenérO karateZkouškyNáborCeníkPodmínkyRozvrhZpravodajMasážeOdkazySponzořiPolitikaKontakt
O VAKADO

Zobrazit vše

Historie
Prehistorie
Historie soukromé školy...
Zásluhy VAKADO o rozvoj...
Současnost
Tréninky - věkové...
Bodování VAKADO
Výchovné programy
Zkoušky
Závodní činnost
Semináře
Tréninky o prázdninách
Letní tábory
Soukromé prázdniny...
Vánoce s VAKADO
Silvestr VAKADO
Bojovky v přírodě
Šípková
Akce pro veřejnost
DEBUŠ - Den bojových...
Běh na 400 délek
Miss kimono
Přednášky a besedy
Ostatní akce
Výstava kočárků
Cvičení venku
Finále 1. ročníku...
Jízda na vozítkách...

Soukromé prázdniny u trenéra

Jednou ze zajímavých a mezi ostatními oddíly karate neobvyklých aktivit VAKADO je týden prázdnin vybraných žáků přímo v soukromí trenéra. Soustředění je naplněno od rána do večera sportovními i kulturními aktivitami. Tréninky probíhají na některých z četných venkovních rovných asfaltových hřištích, na trávě ve stínu stromů, nebo v blízkém lesoparku. V případě nepříznivého počasí se využívá malá tělocvična se zrcadly v bytě trenéra. Časté jsou také noční tréninky či dobrodružné výlety. Povinnou výbavou je jízdní kolo, které je denním dopravním prostředkem. Důraz je kladen na dobrou a rozmanitou stravu. Chvíle u společného stolu jsou společenským obřadem. Na závěr soustředění dostanou děti pro rodiče podrobnou zprávu o každé denní aktivitě včetně přesného jídelníčku a pokladního listu, kam si děti cvičně zapisují pohyb Kč svého kapesného. V komorním prostředí se mohou blíže poznat děti ze všech měst, kde VAKADO působí. Všechny turnusy mají společné rysy jako cvičení karate, noční hry, jízdu a kolech. Každý ročník bývá navíc něčím specifickým:

První ročník 2000 probíhal jen 4 dny ve snaze o samostatnost, ještě v provizorních podmínkách a byly 2 termíny po 4 žácích. Hodně jsme cvičili, hlavně karate a často i pozdě večer.

Druhý ročník 2001 byl již 5 dnů, měl technicky vybavenější základnou, byl více rekreační a denně jsme plavali.

Třetí ročník 2002 byl rozšířen na 6 dětí. Poprvé měly stejná trička VAKADO. Soustředění probíhalo v týdnu největších povodních. V náhradním programu místo koupání jsme mimo jiné stříleli ostrými a během jednoho dne zacvičily děti celkem 1640 cviků: 1000 dřepů, 240 sklapovaček na zádech, 200 na břiše a 200 kliků. Digitální fotky.

Čtvrtý ročník 2003. Pět dětí a kocour, během tábora vyvěšena vlajka, sportovní olympiáda, hledání pokladu, denní koupání v bazénu, více rekreační, digitálně foceno.