Soukromá škola karate VAKADO
ÚvodAktualityKalendářO VAKADOTrenérO karateZkouškyNáborCeníkPodmínkyRozvrhZpravodajMasážeOdkazySponzořiPolitikaKontakt
O VAKADO

Zobrazit vše

Historie
Prehistorie
Historie soukromé školy...
Zásluhy VAKADO o rozvoj...
Současnost
Tréninky - věkové...
Bodování VAKADO
Výchovné programy
Zkoušky
Závodní činnost
Semináře
Tréninky o prázdninách
Letní tábory
Soukromé prázdniny...
Vánoce s VAKADO
Silvestr VAKADO
Bojovky v přírodě
Šípková
Akce pro veřejnost
DEBUŠ - Den bojových...
Běh na 400 délek
Miss kimono
Přednášky a besedy
Ostatní akce
Výstava kočárků
Cvičení venku
Finále 1. ročníku...
Jízda na vozítkách...

Běh na 400 délek

Před startem
400 délek před námi
Rozhodčí počítají obrátky
Vítěz
Jan Vališ, Jarmila Kratochvílová
V cíli
Odměny všem
Úspěšní rekordmani

Jistě jste zvědaví, jak dopadla tato zajímavá disciplína, kterou vymyslela soukromá škola karate VAKADO a symbolicky ji uskutečnila v Čáslavi, městě atletů, kolébky Jarmily Kratochvílové a Lídy Formanové.

Přihlásili se 3 žáci VAKADO a 3 zájemci ze sportovní veřejnosti. Všichni úspěšně a zdolali 400 krát délku tělocvičny ZŠ Masarykova v Čáslavi, která je přesně 29,9 metrů a celkově tak uběhli 11 960 m. Jistě si zaslouží zveřejnit: za VAKADO Kalčic Miroslav 14 let, Krásenský Lukáš 12 let, Smékal Jan 14 let, za veřejnost Kamenář Petr 33 let, Losenický Ondřej 14 let a Váňa Karel 28 let. Nejlepší čas byl 56 min 45 sec a nejpomalejší 70 min a 5 sec. Do banku pro vítěze se podařilo sehnat 5600 Kč a tak každý borec obdržel 900 Kč. Především si však každý odnesl diplom s potvrzení výkonu, který kromě organizátora akce podepsala také osobnost české i světové atletiky paní Jarmila Kratochvílová, která se celé akce zúčastnila. Osobně kladně hodnotím 3 momenty: 1. akce proběhla hladce, rychle a bez zdravotních komplikací, 2. příjemně mě překvapily časy a to, že všichni borci běželi v pohodě zdálo se mi, že mají ještě dost rezerv, 3. potěšila mě přítomnost Jarmili Kratochvílové, která sama naší akci navštívila, aktivně pomáhala a dodala ji důstojnou atmosféru.

Akci věnovala VAKADO svým žáků a veřejnosti mimo jiné také jako poděkování městům Kutná Hora, Čáslav a Kolín, za podporu její práci a sportu vůbec. Poděkování patří také sponzorům: GRAFIA – Gryč tiskárna Kutná Hora, Asig s.r.o. dopravní značení Chvaletice a TES spol. s r.o. Čáslav.

Rekord z roku 2001 - 300 délek - byl pokořen, nový rekord 400 délek je na světe. Co bude dál ? Bude někdy 500 délek což je 15 km ? A nebo jakou jinou fyzickou disciplínu škola karate VAKADO připraví ?

Poznámka: Pořadatel si je vědom, že pro karate je rozhodující rychlost, výbušná síla a rychlostní vytrvalost a proto běh na dlouhou trať není přínosem a že trénink aerobní vytrvalosti má střední efektivitu až po 10 roce a velkou efektivitu až od 14 roku (proto podmínkou účasti na akci byl věk minimálně 10 let). Dříve orgány jako srdce a plíce nejsou zcela vyvinuty. Avšak všechny druhy bojových umění uznávají askezi, odříkání, přemáhání bolesti a sebe sama. Cílem akce bylo získání další mety karatistů soukromé školy karate Vakado do sbírky rekordů, ale také propagace sportu a lidských možností, výzva k veřejnosti, která stále méně chodí pěšky a stále více času tráví i monitorů.

Plakát